Dosya Aktarım Protokolü (FTP) dosyaları yüklemek için bir FTP dosya yöneticisi kullanarak vb FileZilla, CoreFTP, gibi üçüncü taraf uygulamaları ile dosyalarınızı yönetmenize olanak sağlar dosya veya dosyaların boyutu büyük olduğunda büyük bir uygulamadır. FTP hesapları, FTP üzerinden dosyalarınızı yükleyebilen, indirebilen veya değiştirebilen kullanıcıları yapılandırır. Her FTP kullanıcısının kendi kullanıcı adı ve giriş dizini vardır, yalnızca kullanıcının erişebileceği belirli bir dizine sahiptir.

Bir FTP hesabı oluşturmak için lütfen şu adımları izleyin:

Dosyalar Bölümü altında bulunan FTP hesaplarını tıklayarak FTP hesaplarını açın.

 

FTP hesapları özelliği açıldıktan sonra aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

 

 

Adım 2 – Yeni kullanıcı için giriş adını girin, kullanıcının kullanıcı adı olacak, aynı zamanda bu kullanıcı için güçlü bir şifre sağlayacaktır.

Adım 3 – Yeni kullanıcı için Dizini Girin, ayrıca kullanıcılarınıza göre önceden doldurulmuş dizin adıyla da bırakabilirsiniz.

Adım 4 – FTP depolama kotası sağlayın, sınırsız kota sağlayabilir veya megabayt cinsinden bir değer kullanabilirsiniz.

Adım 5 – FTP Hesabı Oluştur’a tıklayın ve FTP hesabınız oluşturulacaktır.

FTP İstemcisi Yapılandırma

FTP istemcinizi yapılandırmak için, FTP Hesabını Yapılandır’ı tıklatarak önceden oluşturulmuş herhangi bir yapılandırma dosyasını indirebilirsiniz.

Windows yazılımı veya Cyberduck for Mac olan FileZilla veya CoreFTP için FTP Yapılandırma dosyalarını indirebilirsiniz.

Özel FTP Hesapları

Bu FTP hesapları, barındırma hesabıyla önceden oluşturulmuştur ve silinemez, bunlar yönetim amacıyla kullanılır.

Özel FTP hesabından biri, kullanıcı adı hesaplarınızın kullanıcı adıyla aynı olacak olan Yönetimsel FTP hesabınızdır. Bu FTP hesabının ana dizini cPanel hesapları kök dizininizdir. Bu FTP hesabı ile hesabınızın tüm dosyalarına erişebilirsiniz. Şifresi, cPanel hesap şifrenizle aynı olacaktır.