İhtiyacınıza göre cPanel e-postanızda birden fazla e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. E-posta hesaplarının sayısı arttığında, alınan e-postaları görüntülemek için her hesabı açmanız gerekir. Bu sorunun üstesinden gelmek için, bir hesabın bu e-postalarını başka bir hesaba iletebilirsiniz, bu nedenle artık tüm e-postaları görüntülemek için yalnızca bir hesap açmanız gerekecektir. Ayrıca e-postayı atabilir veya bir programa gönderebilirsiniz. Etki alanlarınızın tüm e-postalarını başka bir alana da iletebilirsiniz.

Örneğin, [email protected] [email protected] veya [email protected] gibi çeşitli e-posta adresleriniz var. E-postaları kontrol etmek için 3 posta kutusu açmak yerine, son ikisini de [email protected] adresine iletebilirsiniz. Şimdi sadece [email protected] erişmeniz gerekecek.

E-posta İletici Oluşturma

Kullanılabilir iki tür ileticiler vardır, önce bir e-posta hesabını diğerine iletir. İkincisi, tüm e-postaları bir alana iletmektir.

E-posta Hesabı İletici Oluşturma

1. Adım – cPanel Home’da bulunan İleticilerin bağlantısına tıklayarak E-posta İleticileri açın.

Adım 2 − İleticiler Arabiriminde, E-posta Hesabı İletici Oluştur’u bulacaksınız.

Adım 3 – İletici Ekle Düğmesine basın, sizi benzer bir arayüze götürecektir.

Adım 4 – İletmek istediğiniz e-postanın adresini girin. E-postanın zaten oluşturulmuş olması gerekli değildir. Bir e-posta oluşturmaz ve bir yere iletmezseniz, tek fark, e-postalarınızın orijinal e-postanın posta kutusunda saklanmayacağıdır, çünkü bu posta kutusu bulunmayacaktır.

Adım 5 – E-postanızın iletilmesini istediğiniz yeri girin.

  • E-posta Adresine İlet’i seçin ve metin kutusunu e-postalarınızın alınmasını istediğiniz mevcut bir e-postayla doldurun.
  • Gönderene at’ı seçin ve bir hata gönderin. Bu iletiyi atmak ve gönderene bir hata iletisi vermek istiyorsanız. Hata mesajını da özelleştirebilir, mesajı metin kutusuna girebilirsiniz.

Diğer Seçenekleri −

  • E-postalarınızın bir sistem hesabına gönderilmesini istiyorsanız Sistem Hesabına İlet’i seçin ve bir sistem hesabı adı girin.
  • E-postalarınızın bir programa göndermesini ve dosya uzantısıyla programınızın yol adını girmesini istiyorsanız bir programa yönelt’i seçin.
  • Sil’i seçin ve sistem e-postayı basitçe atacak ve hiçbir şey yapmayacaktır. Seçiminizi buna göre seçin.

     

Adım 6 – Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için İletici Ekle’yi tıklayın.

Etki Alanı İletici Ekle

Alanınızın tüm e-postalarını başka bir alana iletebilirsiniz. E-postaları alacak olan etki alanında, bu alanın varsayılan e-posta adresini tek bir e-postayla değiştirebilir ve daha sonra e-postaları ilettiğiniz etki alanınızdan gönderilen tüm e-postaları alabilirsiniz.

Adım 1 – Yönlendirici E-posta İletici Arabirimi Oluştur altında bulunan Domain Forwarder Ekle düğmesini tıklayın.

Adım 2 − Yeni Etki Alanı Arabirimi Ekle’de, iletmek istediğiniz etki alanını seçin.

Adım 3 − Alan adınızın yanındaki metin kutusuna, e-postaları alacağınız alan adını girin.

4. Adım − Değişiklikleri kaydetmek için Domain Forwarder Ekle düğmesine basın.

E-posta İleticiyi Silme

Bir e-posta ileticiyi silmek için silmek istediğiniz ileticiye karşılık gelen bağlantıyı sil üzerine tıklayın.

E-posta hesap iletici için

Alan İleticiler için −

İleticileri silmeden önce izninizi isteyecektir, E-posta İleticiyi silmek için İleticiyi Sil’i tıklayın.